descargar keylogger 2016 gratis Family keylogger download Bilgisayar ekranı izleme Eblaster uzaktan takip programı Hack facebook emissary keylogger source Iphone numara girerek yer bulma continue reading more info see more learn more here Gps click here article source Türkçe keylogger Windows keylogger windows Mobil gps takip programı Bilgisayar Pc Facebook keylogger Windows keylogger this web page Bilgisayarda casus program olduğu nasıl anlaşılır Perfect keylogger kullanımı resimli Keylogger türkçe karakter sorunu Windows 8 keylogger gratuit Telefonla konuşurken Bilgisayar takip net uzaktakip Keylogger na Keylogger for windows full version free download Tc den Keylogger full sürüm indir Award keylogger Best Gps kişi takip programı Gold bilgisayar gönderi takip Iphone 5s numara ile yer tespiti Best keylogger Facebook mesaj okuma programı check this out Revalation keylogger kullanımı application iphone video surveillance gratuite just click for source family keylogger free download old version
Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa
Video izle
1,194

Yorumlar ve Yorum ekle

Henüz bu içeriğe yorum gelmemiş.

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

İÇERİK HAKKINDA

İRADE İMTIHANI
 
Rabbimiz, bilinmek ve tanınmak diledi ve bu varlık âlemini yarattı. İlâhî irade nelerin nasıl olmasını dilemişse, hepsi o iradeye uygun olarak şekillendi, bezendi, donandı ve varlık sahasında boy gösterdiler.
 
O’nun iradesine kim karşı koyabilirdi!.. Cinler mi melek olacağız diyebileceklerdi?  Hayvan mı, ben insan olacağım, diye diretecekti? Dünyaya, durması yasaklanmıştı. İstirahat yüzü görmeyecekti, tâ kıyamete kadar.
 
Hiçbir varlık, bu âleme geleceği zamanı da kendisi tayin etmiş değildi. Öyle olmasa, bugünkü koyunlar, hiç âhir zaman insanlarına gıda olmak isterler miydi?
 
Bir noktanın koordinatları belirlenmiş ise, grafikte alacağı yer de belli demektir. Başka yerde yerleşmesi düşünülemez.
 
Bütün mahlûkat da iki eksene bağlı: Zaman ve mekân. Her birinin hangi zaman ve mekânda yaratılacağı belirlenmiş…
 
Varlık âlemi içerisinde insan ayrı bir ihsana mazhar. Ona cüz’i irade verilmiş. Gerçekten irade büyük bir lütuf. Örümceğin bir ağı vardır, başka bir şey örmeyi dileyemez. İpek böceği de ağdan anlamaz. Ama, insan öyle mi? Elinden, iğne de çıkıyor, füze de... Fikrinden, nice farklı, hatta birbirine zıt kitaplar fırlayabiliyor.
 
Kul olduğunu bilen ve bunun şuuruna eren insan, kendi cüz’i iradesini Rabbinin küllî iradesine tâbi kılar. Yâni, O, neden razı oluyorsa, onu yapar; neye rızası yoksa, ondan kaçar.
 
Cenâb-ı Hak bu irade imtihanını başarabilen kullarını ebedî cennetle lütuflandıracaktır. İradelerini O’na isyanda kullananlar için de bir ebedî cehennem takdir etmiştir.
 
Geliniz o azap diyarına uğramamak için irademizi hayırda kullanalım... Böyle yaparsak, cennetleri çok gerilerde bırakan rızaya kavuşuruz.
 
Prof. Dr. Alaaddin BAŞAR

EKLENME TARİHİ

28-Temmuz-2016
Bir Kaç Dakika Tefekkür

Paylaş

Popüler içerik

X


MOBİL VERSİYONA GEÇİŞ