Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa | Duvar Kağıtları Tüm Diller

Türkçe 1920x1200

Metni Göster/Gizle
“Hiçbir anne baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.”
 
(Hz. Muhammed (sav) Tirmizî, Birr, 33)
İndir
Metni Göster/Gizle

 "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et." (Bakara, 2/286)

İndir
Metni Göster/Gizle

İşte ey insan! Aklını başına al. Eğer sen ölmezsen ihtiyar olacaksın. اَلْجَزَاءُ مِنْ جِنْسِ الْعَمَلِ sırrıyla, sen valideynine hürmet etmezsen senin evladın dahi sana hürmet etmeyecektir. Eğer âhiretini seversen işte sana mühim bir define; onlara hizmet et, rızalarını tahsil eyle. Eğer dünyayı seversen yine onları memnun et ki onların yüzünden hayatın rahatlı ve rızkın bereketli geçsin. (Risale-i Nur Külliyatı’ndan)

İndir
Metni Göster/Gizle

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ Ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz. Fâtiha, 1/5.

İndir - Baskı Formatında İndir
Metni Göster/Gizle
"Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister."
Hz. Muhammed (sav) (Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre 109)
İndir
Metni Göster/Gizle

"Bu zamanda aile hayatının ve dünyevî ve uhrevî saadetinin ve kadınlarda ulvi seciyelerin inkişafının sebebi, yalnız daire-i şeriattaki âdab-ı İslâmiyet’le olabilir."

(Risale-i Nur Külliyatı’ndan)

İndir
Metni Göster/Gizle

"Said Nursî, Kur’an ve imana hizmet mesleğini ihtiyar edip hiçbir maddî ve manevî menfaat, salahat ve velilik gibi manevî makamları maksat ve gaye etmeden, sırf Cenab-ı Hakk’ın rızası için hizmet yapmıştır." (Risale-i Nur Külliyatı’ndan..)

İndir
Metni Göster/Gizle

Ey İnsanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emri ile helâl kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız,kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır.

Hz. Muhammed s.a.v (Veda Hutbesi’nden...)

İndir
Metni Göster/Gizle
“Ellerinizle, dillerinizle ve mallarınızla cihâd ediniz!”

Hz. Muhammed (sav) Nesâî, Cihâd, 48

İndir
Metni Göster/Gizle

"Eyvah! Aldandık. Şu hayat-ı dünyeviyeyi sabit zannettik. O zan sebebiyle bütün bütün zayi ettik. Evet, şu güzeran-ı hayat bir uykudur, bir rüya gibi geçti. Şu temelsiz ömür dahi bir rüzgâr gibi uçar gider."

(Risale-i Nur Külliyatı’ndan)

İndir


MOBİL VERSİYONA GEÇİŞ