Ziyaretçi Defteri | Hakkımızda | Sohbet Mekanları | İletişim
Anasayfa | Duvar Kağıtları Tüm Diller

Türkçe 1600x1200

Metni Göster/Gizle

"Mü'minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. O'nun âyetleri kendilerine okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler." (Enfâl, 8/2) 

İndir
Metni Göster/Gizle

"İşlediğimiz her bir günah, kafamıza giren her bir şüphe, kalp ve ruhumuza yaralar açar. 1.       İşlediğimiz her bir günah, kafamıza giren her bir şüphe, kalp ve ruhumuza yaralar açar." (Risale-i Nur Külliyatı’ndan)

İndir
Metni Göster/Gizle

Rahman'ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman, "selâm!" der geçerler.

(Furkan, 25/63)

İndir
Metni Göster/Gizle

"Bizim vazifemiz müsbet hareket etmektir. Menfî hareket değildir. Rıza-yı İlahîye göre sırf hizmet-i imaniyeyi yapmaktır, vazife-i İlahiyeye karışmamaktır. Bizler asayişi muhafazayı netice veren müsbet iman hizmeti içinde her bir sıkıntıya karşı sabırla, şükürle mükellefiz."

Bediüzzaman Said Nursi

İndir
Metni Göster/Gizle

"Her nerede olursan ol Allah'tan kork ve kötülüğün arkasından iyilik yap, bu onu yok eder. İnsanlara iyi ahlakla muamele et."

Hz. Muhammed (Tirmizî, Birr 55)

İndir
Metni Göster/Gizle

Ey insan! Senin elinde bulunan nefis ve malın senin mülkün değil belki sana emanettir. O emanetin mâliki, her şeye kadîr, her şeyi bilir bir Rahîm-i Kerîm’dir. O senin yanındaki mülkünü senden satın almak istiyor tâ senin için muhafaza etsin, zayi olmasın. İleride mühim bir fiyat sana verecek.

(Risale-i Nur Külliyatı'ndan)

İndir
Metni Göster/Gizle
“Üç haslet vardır. Bunlar kimde varsa imanın tadını duyar: Allah ve Rasulünü bu ikisi dışında kalan her şeyden ve herkesten çok sevmek, bir kulu sırf Allah rızası için sevmek; Allah, imansızlıktan kurtarıp İslam'ı nasib ettikten sonra tekrar küfre, inançsızlığa düşmekten, ateşe atılmaktan korktuğu gibi korkmak.”
 
(Buhari, İman 9)
 
İndir
Metni Göster/Gizle

Onların etleri ve kanları asla Allah'a ulaşmaz. Fakat O'na sizin takvanız ulaşır. Böylece onları sizin hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah'ı büyük tanıyasınız. İyilik edenleri müjdele. (Hacc, 22/37)

İndir
Metni Göster/Gizle

"Mevcudiyetimizin hâmisi olan İslâmiyet’ten elini gevşetme, dört el ile sarıl; yoksa mahvolursun."

(Risale-i Nur Külliyatı'ndan...)

İndir
Metni Göster/Gizle
"Mü'minler arasında imanca en kamil olanı, ahlakça en güzel olanıdır. En hayırlınız da ailesine hayırlı olandır."
 
(Hadis-i Şerif - Tirmizi, Rada 11)
İndir


MOBİL VERSİYONA GEÇİŞ